Close nav
close
Üyelik Durdurma

Üyelik durdurma nedir?
Üyelik durdurma, sadecemotor.com’un Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları Sözleşmesi gereği, tüm kullanıcıların güvenliğini göz önünde bulundurarak Sadecemotor.com üyeliğini, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatmasıdır.

Hangi durumlarda üyelik durdurulur?
Üyelik Sözleşmesi'nde yer alan kurallara uyulmaması
Üyelik Sözleşmesi Ek-3 SADECE MOTOR Hizmetleri'nde yer alan 1.11 no.lu madde gereğince birden fazla üyelik açılması ve bunun tespiti,
Gerçek olmayan bir ürünü gerçekmiş gibi göstererek diğer kullanıcıları yanıltma
Üyelik profilinde yer alan bilgilerin gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığının tespit edilmesi
Diğer üyelere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilenmesi
Üyeliğin savcılık, mahkeme, emniyet vb.  resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması
İlanın açıklama bölümü veya fotoğraflarında, ilan verme kurallarına aykırı olarak telefon numarası eklenmesi nedeniyle, daha önce 2 kere onaylanmamış bir ilanın, gerekli düzenleme yapılmadan yeniden onaya gönderilmesi

Üyeliğimin durdurulduğunu nasıl öğrenirim?
Üyeliği durdurulan üyeler Sadecemotor.com'a giriş yapmak istediklerinde "Üyeliğiniz Durdurulmuştur" uyarısı ve üyeliğin neden durdurulduğunu belirten açıklamayla karşılaşırlar.

Aynı zamanda bu kullanıcıların kayıtlı e-posta adreslerine de üyelik durdurma ile ilgili bilgilendirme e-postası gönderilir.

Durdurulan üyeliğin devam etmesi için ne yapılmalı?
Sadecemotor.com üyelikleri kalıcı olarak durdurulmuş (üyeliği iptal edilmiş) kullanıcıların üyelikleri hiçbir koşulda yeniden aktif edilmez.

Sadecemotor.com üyeliği başka bir üyeye olumsuz davranışları nedeniyle ilk kez durdurulan kullanıcıların üyeliği 48 saat sonra yeniden aktif edilir. Kullanıcının üyelik durdurmaya neden olan davranışlarını tekrar etmesi durumunda üyelik yeniden aktif edilmemek üzere iptal edilir. 

Üyeliği durdurulan ve kendisinden belge istenen kullanıcılardan istenen belgeler uyelikdurdurma@Sadecemotor.com e-posta adresine gönderilmelidir. Belgelerin Sadecemotor.com’a ulaşmasından sonra gerekli incelemeler yapılarak uygun bulunması halinde üyelik yeniden aktif edilir ve kullanıcıya üyeliğin aktif edildiği bilgisi verilir. 

Üyelik resmi bir kurumdan gelen yazı sebebi ile durdurulmuşsa, resmi yazıyı gönderen kurumdan  üyeliğin “yasal olarak uygun” olduğuna dair bir yazı alınarak Sadecemotor.com’a iletilmesi durumunda üyelik yeniden aktif edilebilir.


Alışveriş kaynaklı sorunlarda üyelik durdurulabilir mi?
Üyelik alışveriş işleminden kaynaklanan olumsuz bir durumdan dolayı durdurulmuşsa, üyenin öncelikle sorun yaşadığı üye ile olumsuz durumu çözüme ulaştırması gerekmektedir. Alıcı veya satıcı çözüme ulaşmayan olumsuz durum sonucunda uyarı alır, sorunun tekrarlanması halinde ise kalıcı olarak üyelikleri durdurulabilir.

Üyeliğim durduruldu ilan/mağaza/doping için ödediğim ücretleri geri alabilir miyim?
Üyeliği tekrar aktif edilmeyecek biçimde durdurulan üyelerin ürün ve servisler için ödemiş oldukları tüm ücretler, sözkonusu ürün ve servislerin kullanılmayan kısmı için geri ödenir.